Některé státy se snaží omezit či eliminovat hotovost. Veškeré transakce chtějí provádět elektronicky.
Proč? Co tím získají a co tím ztratí normální lidé?
Když zmizí hotovost, zmizí svoboda
V prvé řadě je potřeba si uvědomit, že kde je hotovost, tam je svoboda (do určité míry samozřejmě). Bez hotovosti není žádná míra svobody, protože svoboda zcela vymizí. Teda v případě, že jste normální člověk (nemusí to platit v případě špičkového hackera).
Technologie jsou perfektní, když nám umožní více komfortu, nicméně vždy platí: dobrý sluha špatný pán. V případě „očipování“ lidí a provádění transakcí pouze elektronickou formou, nejenom, že vše je dohledatelné, vše je také ovladatelné. Ovladatelné a ovládané skupinou, která má příslušnou pravomoc. Nezdá se vám to spravedlivé? Tak to prostě je (zatím).
„Dejte mi možnost tisknout a ovládat peníz e národa a nebude mě zajímat, kdo tvoří zákony.“ Mayer Amschel Rothschild
Jakákoliv manipulace měny vede k jejímu snižování kupní síly. Jinými slovy se také může jednoho dne stát, že měna v dané zemi pozbude svou hodnotu. Avšak častějším jevem je dlouhodobé snižování kupní síly pomocí „tisku peněz“, navyšování měnové zásoby aj. Čím větší elektronizace, tím snadnější tyto manipulace s měnou. Dokonce i tím snadnější měnová reforma.
Co bude na řadě?
V případě problémů nejenom na finančních trzích, ale také na poli ekonomicko-politickém, se lidé obracejí na to, co hodnotu uchovává, je anonymní a mimo systém. Tím jsou drahé kovy – zlato a stříbro.
„Peníze jsou zlato, nic jiného.“ J. P. Morgan v roce 1912
Co dělat, aby se hotovost nevytratila?
Ideálně nevolit stranu, jenž chce odstranit hotovost. Dalším krokem je nákup uncových (1 oz, váha 31,1g) stříbrných mincí, ideálně v tubě po 20 či 25 ks. Cenově se vyplatí nejvíce a pro dobu krizovou je to perfektní alternativa k hotovosti.
Jakmile měna padá, drahé kovy vstupují na scénu.
Chcete si do zlata spořit? Zajímají vás kryptoměny? Chcete nakoupit zlato, stříbro či mince?